Klub

Trenerem i założycielem Uczniowskiego Klubu Judo „Meiyo” jest Adam Komińczuk (III dan). Od 1997 r. pracuje jako trener w UKJ „Ryś”. Do największych osiągnięć trenerskich założyciela Klubu „Meiyo” można zaliczyć brązowego medalistę Mistrzostw Świata juniorów, brązowego medalistę Mistrzostw Europy juniorów młodszych oraz medalistów Mistrzostw Polski i Warszawy.

Zabawa i rekreacja w Uczniowskim Klubie Judo „Meiyo” (mijo)

Treningi w Klubie „Meiyo” w grupach funny judo (6-9 lat) i judo (10-14 lat) to zajęcia ogólnorozwojowe bazujące na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych, mające na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Dzieci ćwiczą na profesjonalnej tatami (macie do judo) i miękkich materacach. Zajęcia w grupach Fanny Judo i Judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie jak i psychicznie. Jak wspaniale bawią się dzieci mogą osądzić rodzice, którym ogromną frajdę sprawia obserwowanie zajęć. Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap szkolenia prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuacje kariery w dowolnej dyscyplinie sportowej. Po okresie treningu ogólnego nasi adepci będą obejmowani szkoleniem sportowym przechodząc do grup zawodniczych.

JUDO?

Judo jest sportem walki opierającym się na rzutach i chwytach, które mają na celu przewrócenie, bądź obezwładnienie przeciwnika. Zabronione są tu wszelkiego rodzaju uderzenia, kopnięcia oraz techniki niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jest to jedna z najbardziej ogólnorozwojowych dyscyplin sportu rozwijająca bardzo równomiernie wszystkie partie mięśniowe. Długoletnie uprawianie judo prowadzi do bardzo wysokiego poziomu sprawności fizycznej, często nie spotykanego w innych dyscyplinach. Judo to także sport bardzo przydatny w życiu codziennym. Zawodnicy oprócz umiejętności bronienia się przed napastnikiem uczą się bezpiecznego upadania, co może przydać się każdemu z nas.
Judo z jednej strony uczy walki i sposobów wygrywania, a z drugiej – pokory i szacunku, oraz umiejętności honorowego przyjmowania porażki.