O nas

Historia klubu

Uczniowski Klub Judo Meiyo powstał w 2009 roku. Jego założycielem i głównym Trenerem jest wychowanek warszawskiego AWF – Adam Komińczuk (III dan). Klub od zawsze prosperuje na Warszawskich Bielanach, ale od kilku lat prowadzone są również treningi w Jabłonnie. Wychowankowie Naszego Klubu są zawodnikami Kadr Narodowych i Wojewódzkich oraz medalistami turniejów międzynarodowych, Pucharów Polski, Mistrzostw Polski i Warszawy.

Nasz klub posiada licencję Polskiego Związku Judo oraz Warszawsko-Mazowieckiego Związku Judo.

名誉 MEIYO po Japońsku oznacza HONOR

Honor był wartością główną w hierarchii wzorowego bushi (wojownika). Wiąże się on ze zdolnością do autoszacunku, ze względu na wierność własnemu kodeksowi moralnemu.

Honor zobowiązuje do samodzielnego oceniania swoich czynów w myśl maksymy:

“Gdy inni mówią o tobie źle, to nie odpłacaj złem, lecz raczej zastanów się nad tym, czy nie mogłeś sumienniej wykonywać swych obowiązków”.

Trenerzy

Trener Adam Komińczuk

wychowanek warszawskiego klubu judo AZS Siobukai Warszawa. Swoją przygodę z judo rozpoczął w 1986 pod okiem Antoniego Zajkowskiego – pierwszego medalisty Igrzysk Olimpijskich.

W 1997 rozpoczął przekazywanie swojej wiedzy w zaprzyjaźnionym klubie Judo „Ryś” Warszawa, a jego podopieczni w tym czasie zdobywali medale na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Warszawy. Następnie otworzył swój klub w 2009 roku.

Medalista drużynowych Mistrzostw Polski, wielokrotny medalista akademickich Mistrzostw Polski, Mistrzostw Warszawy oraz członek kadry narodowej.

Stopień: 3 DAN

Trenerka Julia Zarycka

wychowanka Uczniowskiego Klubu Judo Meiyo. Swoją przygodę z judo rozpoczęła w 2012 roku pod okiem trenera Adama Komińczuka, później również Cezarego Kozłowskiego.

Mistrzyni Warszawy, Medalistka Pucharów Polski i turniejów międzynarodowych.

W 100% angażuje się w treningi dbając o rozwój fizyczny i psychiczny dzieci. Ukończyła kurs “Żywienie w sportach walki” by móc kompleksowo zadbać o zawodników. Wychowawca wypoczynku z wieloletnim doświadczeniem.